TURKEY
15.10.2023
504EUR
TURKEY
LITHUANIA-DRUSKININKAJ
07.12.2018
1747EUR
LITHUANIA-DRUSKININKAJ
CYPRUS
14.09.2023
461EUR
CYPRUS
Hurgada
25.10.2023
807EUR
Hurgada

Padomi turistiem


Šķērsojot ES ārējo robežu, jums būs vajadzīga derīga pase.
Pase, kuras derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, ir nederīga. Lielākā daļa valstu prasa, lai tūrista pase būtu derīga ne mazāk kā 6 mēnešus pēc brauciena pēdējās dienas. Latvijas pilsoņa pase, kas izdota laikaposmā no 1992.gada 1.jūlija līdz 2002.gada 30.jūnijam, sākot ar 2008.gad 1.jūliju nav derīga ceļošanai, ka arī Latvijas pilsoņu pases, kas izdotas no 2002.gada 1.jūlija līdz 2007.gada 19.novembrim ar derīguma termiņu uz 50 gadiem nav derīga ceļošanai

Pēc izkāpšanas no lidmašīnas tūristi nokļūst lidostas ēkā. Pēc tam tūristi iziet pasu kontroli.Latvijas Republikas pilsoņu pasu īpašniekiJa ceļojuma mērķis ir tūrisms, tad iebraukšana Turcijas teritorijā ir bez vīzas līdz 30 dienām 180 dienu laikā. Nepieciešamie dokumenti, lai iebrauktu valstī bez vīzas:
- Pase ar minimālo derīguma termiņu 6 mēneši no izbraukšanas dienas no Turcijas;
- Biļete turp un atpakaļ;

Latvijas Republikas nepilsoņu pasu īpašniekiIr nepieciešama vīza. Sākot no 11.04.2014 tūristiem ar LR nepilsoņa pasi vairs nedrīkst noformēt vīzu uz robežas; nepieciešams iepriekš noformēt elektronisko e-vīzu oficiālajā mājas lapā:  https://www.evisa.gov.tr/en/1. Kad saņemat pasi parliecināties ka jūsu uzvārds, vārds, tēvavārds, dzimšanas datums un vieta, zinas par bērniem un pases deriguma termiņš ir uzrakstīti pareizi. Pasē jābūt ielīmētām bērnu fotografijām, kuri ir ierakstīti pasē.
 
2. Ja izbraukšanai uz ārzemem nepieciešama vīza, ieteicam griezties diplomātiskaja pārstāvniecībā vai uzdot to tūrisma aģentūrai.
 
3. Kad saņemat ārzemju vīzu pārbaudiet lai jūsu pases numurs, uzvārds un vārds, dzimšanas datums, vīzas kategorija, uzturēšanās status ārzemēs, vīzas deriguma termiņš, atļautais uzturēšanās laiks ārzemēs ir uzrakstīti pareizi.
 
4. Brauciena laikā jūms jābūt klāt pases kopijaj, vīzai un ielūgumam, ja tas bija nepieciešams vīzas iegūšanai.
 
5. Dažās jurisdikcijās paredzēti obligātie iesniegšanas veselības apdrošināšanas polise pie ieejas savā teritorijā vai, saņemot vajadzīgi šo vīzu. Ir arī valstu grupu, ieceļot teritorijā, kurā sertifikāti ir nepieciešami, lai būtu vakcinēti. Ir ieteicams lūgt epidemioloģisko situāciju, ka jūs plānojat apmeklēt.

6. No brīža, kad robežas šķērsošanas ārvalstīs jums saskaņā ar tās normatīvajiem aktiem, Jums ir pienākums stingri ievērot. Bez tam, jums ir jāievēro vietējās paražas un tradīcijas, jo īpaši Āzijā un Āfrikā.

7. Attiecībā uz aizturēšanas vai aresta, neatkarīgi no iemesliem, kas noveda pie šīs, jums ir tiesības pieprasīt tikšanos ar darbinieku par Latvijas konsulāta uzņemošajā valstī.

8. Ir ieteicams pilsoņiem, kas ierodas svešā valstī studēt, strādāt vai uz pastāvīgu dzīvi, reģistrēties vistuvāk jūsu dzīvesvietai Latvijas diplomātiskā pārstāvniecība vai konsulārais dienests. Lai gan tas nav obligāti reģistrēties ļaut Jums atrisināt daudzas problēmas bez doties uz Latvija (dalība vēlēšanās un referendumos, pases noformešana, civilstāvokļa, reģistrēšana uc) un padarīt jūsu evakuācijas gadījumā saņēmējvalsts karadarbības, nemieri, dabas katastrofas.

9.Pase, identifikācijas pilsoņa Latvija arvalstīs Republikas spēkā desmit gadus no izdošanas un derīguma perioda beigu nevar pagarināt. Noformešanas laiks jauna  pase diplomātiskā pārstāvniecība vai konsulātā, kas Latvija Republikas, kā likums, ne mazāk kā trīs mēnešus.

10. Saskaņā ar starptautiskajiem ekspertiem, katru gadu tūkstošiem pilsoņu Centrālās un Austrumeiropas un NVS, ārzemēs dažādiem mērķiem iesaistīto krāpnieciski vai piespiedu kārtā nolaupīts un piespiedu prostitūciju tiek pakļauti citām ekspluatācijas formām. Noziedzīgām grupām parasti izmanto priekšējās uzņēmumiem, lai lure nākotnē upuriem, bieži vien ar palīdzību laikraksta reklāmas par labāko darbu. Šādi uzņēmumi ir bieži slēptas zem nosaukumiem pilnīgi likumīgi organizācijas: aģentūras modes, ceļojumi, nodarbinātības centriem deju klubi, starptautisko iepazīšanās pakalpojumus, ucPēc līguma noslēgšanas, būtu jāpievērš uzmanība šiem posteņiem, kas nosaka, ka organizācija ir jūs naudu glabāšanā pirms līguma termiņa beigām līguma atskaitīt no summas, kas jāmaksā, lai saglabātu visas savas naudas un saglabā noteiktu procentuālo daļu no savas nopelnītās naudas vai līdzekļu, kas notika viņas glabāšanai. Ziņas par izvešanas datumu savai ģimenei un draugiem, un atstāt tos jūsu adresi, kur tiks uzturas ārzemēs. Pastāstiet viņiem adresi un telefona uzņēmumi veic savu ceļojumu uz ārzemēm, un vārdus un pases datus par savu vadītāju.Tiek arī mudinātas ievērot šādus vispārējus noteikumus un ieteikumus. Neviena persona iesniedz savu pasi. Uzglabāt drošā vietā kopijas jūsu dokumentiem. Stāv uz konsulāts pie vēstniecība vai konsulāts, kas Latvija Republikā. Pēc ierašanās, sazinieties ar savu ģimeni, draugiem, uc citi, un, iespējams, turpinās uzturēt regulārus kontaktus ar viņiem pa pastu, telefonu vai ar interneta starpniecību.
 
11.  Pirms došanās uz ārvalstīm studēt, strādāt vai uz pastāvīgu dzīvi, būtu iepriekš legalizēt savus dokumentus. Pirmkārt, tas attiecas uz dokumentiem par izglītību, izsniegtu sertifikātu dzimtsarakstu nodaļas, dokumentus, kas attiecas uz īpašuma attiecības un sociālās labklājības jautājumiem
.
12. Tiem kas plāno precēties ārvalstnieku ārpus Latvija Republikas ieteicams iegūt un legalizēt dokumentus, kas nepieciešami šim nolūkam, saskaņā ar valsts tiesību aktiem, kurā tas ir paredzēts reģistrēt laulību. Mēs vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka Latvijas konsulāts saskaņā ar divpusējiem konsulārām konvencijām, ko noslēgusi Latvija un ārvalstu Republika var atteikties reģistrēt laulību, kurā ir tikai viena puse ir Latvijas pilsonība. Šādos gadījumos laulība var tikt noslēgts līgums ar Valsts iestāde, kas saņem valsts. Lai sniegtu viņiem laulības apliecības atzīst teritorijā Latvija, tie būtu jālegalizē attiecīgās valsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā Latvija Republikas, ja nav noteikts citādi saskaņā ar starptautisku vienošanos, kurā tā piedalās.

13. Latvijas pilsoņi ceļo ārzemēs laulības un / vai palikt ar ārvalstu laulātie, mēs iesakām iepriekš iepazīties ar juridisko statusu ārzemniekiem uzņemošajā valstī īpatnības. Jāpatur prātā, ka dažās valstīs tiesības un pienākumus ārvalstu laulātajiem regulē likumi atšķiras no Latvijas tiesību aktiem. Īpaša uzmanība būtu jāpievērš juridisko statusu dzimušo bērnu laulībām ar ārzemniekiem, tostarp pēc to iegādājas Latvijas pilsonību, kā arī to, kā vietējās likums definē tiesības vecāku un bērnu laulības šķiršanas lietās.

14. Pensionāriem, kas dodas uz ārzemēm uz pastāvīgu dzīvi, pirms došanās Jums jākonsultējas ar  sociālā nodrošinājuma iestādēm par turpmāku rīkojumu saņemšanas pensijām. Ārzemēs, šie jautājumi palīdzēs jums izlemt Latvijas diplomātiskā pārstāvniecība vai konsulārais dienests.