CYPRUS
14.09.2023
461EUR
CYPRUS
Hurgada
25.10.2023
807EUR
Hurgada
SHARM EL-SHEIKH
05.11.2023
556EUR
SHARM EL-SHEIKH
KUBA
04.12.2018
1323EUR
KUBA

Viesnīcas klasifikācija

Pludmales viesnīcas tiek sadalītas ar zvaigznes skaitu:1 * - standarta divvietīgā numurā vajadzētu būt apmēram 80-10 metrus. Istabā skapīis vai virsdrēbju pakaramais, krēsli, izlietne, spogulis, divi dvieļi par katru viesi. Ikdienas tīrīšana un veļas maiņa jānotiek  pēc 7-8 dienām, dvieļi -  pēc 3-4 dienām. Vismaz divas vannasistabas katrā stāvā un vienu tualeti ne vairāk kā piecas istabas.
  

2 * - Viss tas pats ka 1 * viesnīcā, tikai gultasveļas maiņa ik pēc 6 dienām. Tualete un vannas istaba parasti telpā. Viesnīca ir arī restorāna vai kafejnīcā, kā arī sniedz barošanas varianti.
  

3 * - Sākot ar kategoriju 3 * un vairāk katrā numurā ir klāt tualete un vannas istaba, tualetes galds, bagāžas stends, radio, utt . Galvenokārt trīs zvaigžņu viesnīcas, izņemot lētākās, ir TV, gaisa kondicionieris.Grīdas parasti taisa no fīizes. Veļas maiņa notiek 2 reizes nedēļā. Dvieļi tiek mainīti katru dienu. No smaržas aksesuāriem jums tiks piedāvāta tikai ziepes. Dažās viesnīcās var iznomāt dzelzs. Pie viesnīcas var atrast: autostāvvietu, baseins (kūrorta viesnīcas), restorānu, matu salons, biznesa centrs, valūtas maiņa. Viesnīcas personāls tērpušies formas tērpos, kam ir atdalīšana sakāra no pakalpojumiem. Istabas 10-12 kv.m
 
4 * - Viss tas pats  kas minēti 3 * viesnīcā, kā arī: parasti, mini-bārs, individuāli regulējams gaisa kondicionieris, telefons, seifs, matu žāvētājs, šampūns, dušas želeja katrā vannas istabā (kas parasti ir izdoti ierašanās dienā). Ikdienas izmaiņas gultas veļu un dvieļi. Sniegt arī pakalpojumi, piemēram, veļas mazgāšanas, gludināšanas un ķīmiskās tīrītava (ar minimālā pasūtījuma laika - dienā). Cenu saraksts ir pieejams recepcijā. Istabā tiek pasniegtas brokastu izvēlnē. Pie viesnīcas ir: skaistumkopšanas salons, fitnesa centrs, auto noma, TV istaba, mūzikas zāle, spēļu un konferenču zale, restorāns, sauna, baseins, uc, Platība parasti nav mazāks par 13 kv.m.
 
5 * - Tāpat kā 4 * viesnīcā, bet kvalitates  līmenis augstāk. Un arī dažreiz otrā tualete ir istabā un telefons vannās istabā. Istabas ne mazāk kā 16 kv.m.
 
Viesnīcas 4 * - 5 * pieņem, ka eksistē suites (dzīvokļu), vairākas lifti, dažādus papildu pakalpojumus, piemēram, veļas mazgāšana, ķīmiskā tīrīšana, barošanas brokastīm un vēlu vakariņas numurā, valūtas maiņa, taksometra pakalpojumi, pārdodot avīzes, suvenīri un tā tālāk..
 
Dažās valstīs pastāv alternatīva viesnīcas klasifikācija.
 
Turcija, piemēram, jūs varat atpūsties klubā viesnīcās (Holliday Village HV), kas sadala šādi:  
HV1 - Hotel klubu sistēmas pirmajā kategorijā kopā ar izmitināšanu mājiņas. Aptuveni atbilst līdz 4 - 5 zvaigžņu. Piemīt labas animācijas, liels zaļās zonas, bet istabas ir nelieli.
HV2 – Kluba viesnīca zemākā otrajā kategorijā.
 
Un Grieķijā līdz nesenam laikam, viesnīcas klases parasti apzimejas ar latīņu burtiem:
 
De Luxe Hotel ir analogs 5-4 *
Viesnīcas 3-4 *
B - Viesnīca 2-3 *
C - Viesnīca 1-2 *
•  
Nesen Grieķija  arī pārvietota uz standarta viesnīcu klasifikācijas, piešķirot "zvaigznes" no 1 līdz 5..

Pludmales viesnīcas atšķiras arī uz šādiem kritērijiem:
 
1-piekraste līnīja - tā ir viesnīcas atrodas tieši uz pludmali
2-piekraste līnīja - tas ir viesnīcas kur starp teritoriju un pludmali ir ceļš (Promenade), vai cita viesnīca
Pīilsētas Viesnīca - Viesnīca atrodas kūrorta pilsētas attālumā no jūras (pludmale). Parasti tūristi nokļūt līdz pludmalei ar kājām vai ar autobusu.

Izvēloties viesnīcu jāzina par atsevišķu valsts specifiku, kurā jūs dodaties.