Īsumā
Par Lemuru un baobabu zemi dēvētā Madagaskara jeb Lielā sala neapšaubāmi ir Melnā kontinenta krāšņākā sala. Tomēr, tai pašā laikā tā ir tik tālu no tipiskās Āfrikas, kur bezgalīgajos savannu plašumos traucas zebru un antilopju bari, bet leopardi lēkā pa kokiem, tos novērojot. Madagaskara ir pavisam cita Āfrika.
Pirms 165 miljoniem gadu sala atdalījās no kontinenta, dodot iespēju evolūcijai radīt vienu no dīvainākajām dzīvnieku un augu valstīm uz planētas. Tās daudzveidīgās ainavas ir grūti aprakstāmas un fotogrāfijās iemūžināmas. Šī zeme ir unikāla! Bet patiesībā vārds unikāls šķiet ir pārāk vienkāršs, lai aprakstītu tās dabu, dīvaino veģetāciju un smieklīgos, spalvainos un ne tik spalvainos iemītniekus. To jāredz ir katram pašam! Laipni lūgti ceļojumā!
MADAGASKAR
Pilns nosaukums: Madagaskaras Republika
Platība: 587 040 km2
Galvaspilsēta: Antananarivu
Iedzīvotāju skaits: 17.26 milj.
Naudas vienība: Madagaskaras franks
Ģeogrāfija: Madagaskara sastāv no sešiem reģioniem ar ļoti dažādiem klimatiem. Dienvidrietumi ir sausākais Madagaskaras reģions. Madagaskara atrodas Indijas okeānā, dienvidaustrumos no Āfrikas un no kontinenta to atdala Mozambikas šaurums.
1580 km gara un 570 km plata, Madagaskara ir ceturtā lielākā sala pasaulē. Tās ievērojamākā pazīme ir krauja - kalnu grēda, kas stiepjas visa austrumu krasta garumā.
Šī sala ir dabas mīļotāju paradīze. Tā ir mazapdzīvota, vairāk nekā divas reizes lielāka par Lielbritāniju, un tajā ir ne mazāk kā seši dažādi mikroklimati. Madagaskaras augstākais klans ir Maromokotro(2876 m).
Klimats: Madagaskara ir tropiska sala un tajā pamatā ir divas sezonas – lietus un sausā sezona. Lietus sezona ir no novembra beigām līdz aprīļa beigām. Šajā laika periodā ir lietusgāzes (musoni) un cikloni, kas skar salu.
Sausā sezona parasti sākas maija sākumā un ilgst līdz oktobra beigām, novembrim. Vidējā dienas temperatūra svārstās no 25ºC augstienēs un līdz 30ºC piekrastes rajonos.
Robežvalstis: Madagaskara ir sala Indijas okeānā.
Administratīvais iedalījums: Madagaskarā ir 6 autonomās provinces (Antananarivo, Fianarantosa, Toamasina, Antsinarana, Mahajanga un Toliara), kā arī 22 reģioni.
Etniskais sastāvs: Salu apdzīvo malagasi, kurus veido vairākas etniskās grupas, no kurām neviena nav nospiedošā vairākumā.